Úvodná stránka

Prírodné prípravky (stručný prehľad)

Super Acidophilus 10mld
Super Acidophilus 6mld
Betavital
BetaSanté
Balancer
Cesnak a petržlen
Imuno C
Klíčkový olej
LKVB6     TOP
Mykoimun
Multivitamíny
Osteo Klas
Quatro
Super Bromelain
Urofit     NEW

Poradňa
Poradňa - archív

Objednávka (cenník)
Zľavy (cenník)

Kontakt


*** ***

   Pankreas
 


*Viete mi poradiť, ako postupovať pri chronickom zápale pankreasu? Lekárka mi doporučila diétu, moja strava je pritom tak diétna, že už snáď diétnejšia ani nemôže byť (jediným prehreškom sú 3dl vínka 1 - 2x do týždňa). Plus mi predpísala Pancreolan, ale ten predsa neodstráni príčinu! Môžete mi poradiť, či resp. ktoré prípravky Klas by mi mohli pomôcť? Poprípade aj ďalší postup. Mám 50 rokov, nemám nadváhu, akejkoľvek diéty sa nebojím. Chronický zápal pankreasu je nevyliečiteľné ochorenie. Máte pankreas už nevratne poškodený. Príčiny, ktoré toto ochorenie vyvolávajú, sú alkohol, nezdravá strava, autoimunitný zápal atď. Prejavuje sa tu tiež dedičnosť. Najhoršie je, že pokiaľ sa nedodržuje diéta tak to môže skončiť nekrózou pankreasu a tiež cukrovkou. Pri liečbe je nutné vždy dodržiavať diétu a preto vám nedoporučujem ani víno. Viete, pankreas je taký zvláštny orgán, udrie, keď to najmenej čakáte.
Liečba - diéta, zákaz alkoholu, nefajčiť, odstrániť stres a užívať lieky.
Pancreolan môžete nahradiť naším Bromelainom v dávke 1 - 0 - 1 tbl. s jedlom. Doplňte tiež Betavital - jedna lyžička za deň s jedlom a Super acidophilus plus šesť miliárd 1 - 0 - 1 cps. nalačno.

* Dobrý deň, v poslednom čase (následkom stresu) ma pobolieva pankreas. Poraďte mi prosím, ktorý výrobok je pre mňa vhodný a ako ho užívať. Ďakujem
.
Pokiaľ máte potvrdenú diagnózu chronický zápal pankreasu, tak žiaľ ide o poškodenie jeho funkcie, ktoré je nezvratné. Príčiny, ktoré toto ochorenie vyvolávajú sú alkohol, nezdravá strava, autoimunitný zápal, žlčové kamene, zvýšená činnosť prištítnych žliaz, porucha metabolizmu tukov atď. Prejavuje sa tu tiež dedičnosť. Pokiaľ sa nedodržuje diéta, tak to môže skončiť nekrózou pankreasu a tiež cukrovkou. Liečba spočíva v odstránení príčiny, vždy je nutné dodržiavať diétu. Pankreas je orgán, ktorý udrie nečakane.
Liečba - diéta, zákaz alkoholu, nefajčiť, odstrániť stres a dlhodobá substitučná liečba enzýmovými preparátmi. Z prípravkov odporúčam tráviace enzýmy Super Bromelain a papain v dávke 1 - 0 - 1 tabl. s jedlom. Doplňte tiež Betavital - jedna lyžička za deň s jedlom a Super acidophilus plus šesť miliárd 1 - 0 - 1 cps. nalačno. Pokiaľ je hlavnou príčinou stres veľmi vhodné doplnenie enzymatickej liečby je Klíčkový olej v dávke 1 - 1 - 1 tabl. pred jedlom.

* Môj priateľ trpí silnými bolesťami v pravo pod rebrami. Mal by to byť zrejme žlčník. Väčšinou po silnej konzumácii alkoholu. Má 30 rokov a pracuje ako čašník. Zrejme by mu pomohla celková detoxikácia. Môže to mať niečo spoločné aj s pečeňou? Sú nejaké vitamíny....tabletky na užívanie? Žlčníkové kamene mu vraj nezistili. Bolesti v pravom podrebrí môžu byť spôsobené podráždením žlčníka, či ochorením pečene. Problémy so žlčníkom a pečeňou sa môžu často objavovať po diétnej chybe. Naviac môže na alkohol reagovať pankreas, ktorý sa niekedy tiež môže prejavovať bolesťami pod pravým rebrom. Na prvom mieste je nutné upraviť životosprávu s vylúčením alkoholu, živočíšnych tukov, smažených jedál a strukovín. Životosprávu je nutné dodržiavať. Z našich prípravkov odporúčam nasadiť Super acidophilus plus šesť miliárd v dávke 1 - 1 - 1 caps. nalačno, LKVB6 v dávke 1 - 1 - 1 tabl. pred jedlom a Betavital v dávke 2 x denne jednu čajovú lyžičku nalačno. Táto liečba upraví funkciu žlčníka, zlepší kvalitu produkovanej žlče, zamedzí zhoršovaniu pečeňových funkcií a vyladí pankreas. Túto kombináciu odporúčam užívať najmenej tri mesiace. Po tejto dobe je nutné prejsť na preventívne dávkovanie. Budem rád keď sa mi potom ozvete. Milan Peterka, zdrav. poradca

 

                               návrat do Archívu

 
 


konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 SKK
Tibetská kefírová huba
/mliečne kefírové zrná/
ZADARMO
- - - - - - -
TIBI huba
/vodné TIBY kryštáliky/
ZADARMO

 
 
 reklama:

Aukro.cz