Poradňa MojeZdravie

– svoju otázku môžete pridať ako nový „komentár“ na stránke dole

– pred položením otázky skúste pozrieť, či odpoveď nenájdete medzi staršími otázkami, aktuálne je ich cca 300

– poradňa tohoto servera je tematický zameraná hlavne na prírodné prípravky, pred položením otázky zvážte, či Váš problém sem zapadá
– na otázky typu „napíšte mi niečo o vykĺbení kolena“ neodpovedáme a tieto otázky mažeme. Odpoveď si viete nájsť aj sami pomocou Googla.
– v prípade problémov ako napr. bolesti brucha navštívte lekára a nechajte si problém diagnostikovať. Až potom Vám môžeme poradiť prírodnú liečbu.

!!! Odpovede na otázky na tejto stránke vychádzajú z praxe a skúseností a nemôžu nahradiť osobnú konzultáciu u odborníka. !!!

707 komentárov

 1. Valentína 7. mája 2012 at 22:33 -  Odpovedať

  Dobrý deň, mám starosť o svoju známu. Asi 1x za 14 dní v jej prítomnosti cítim ostrú sladkú vôňu, vtedy býva buď velmi ospalá, alebo naopak nepriridzene veselá….Ona žiadnu zmenu na sebe nebadá, neužíva žiadne lieky – môže sa jednať o nejakú metabolickú poruchu? Čo by jej pomohlo?

  Ďakujem

  Chcem sa celému Vášmu tímu podakovať za takúto možnosť poradenstva. Prajem všetko dobré…

  S pozdravom

  • mojezdravie 9. mája 2012 at 22:35 -  Odpovedať

   V prípade vašej známej je potrebná osobná konzultácia a ďalšie informácie. Posúdiť tento stav na diaľku nie je možné. Metabolickú poruchu nepredpokladám.

 2. Mariana 7. mája 2012 at 22:29 -  Odpovedať

  Dobrý deň.Do tretice všetko dobré.Ďakujem pekne sa rýchle vybavenie objednávky.Zabudla som sa opýtať keď začnem užívať Betavita+Acidophilus napísali ste mi že môžem pokračovať v pití Tibi Kryštálikov,len som nespomenula že užívam aj propolis ktorý mi robí veľmi dobre.Môžem aj naďalej užívať všetky tieto prípravky alebo mám vylučiť teraz propolis?Ešte raz ďakujem a ospravedlńujem sa za svoju sklerozu.Pekný deň prajem.

  • mojezdravie 9. mája 2012 at 22:30 -  Odpovedať

   Áno, môžte užívať všetky prípravky bez obáv v kombinácii.

 3. magia 7. mája 2012 at 22:27 -  Odpovedať

  Dobrý deň. Zakúpila som si u vás prípravky LKVB6 a Klíčkový olej.Pri 168 cm výške, vážim 61 kg. Chcela by som s vašimi prípravkami schudnúť 5 kg. Poradíte mi v akej kombinácii? Ďakujem

  • mojezdravie 9. mája 2012 at 22:28 -  Odpovedať

   Užívajte LKVB6 v dávke 1 – 0 – 1 tabl. denne pred jedlom a Klíčkový olej s vitamínmi v dávke 1 – 1 – 1 tobol. denne pred jedlom.

   Nezabúdajte na to, čo je prvoradé a to úprava stravy a pravidelné cvičenie.

 4. lenka Bakošová 7. mája 2012 at 22:13 -  Odpovedať

  Dobrý den, mám 23 rokov jedno dieťa, pred týždenom som išla prvý krát do solária prvý a druhý krát sa mi nič nerobilo, ale ked som šla potom na 9 minút mala som veľké problémy, začali mi strašne trpnuť ruky prechádzalo to do tváre a brucha boli to neznesiteľné bolesti kamoška mi povedala, či nemám v tele nejaký zápal alebo nejaké problémy ale v skutočnosti som v poriadku , neviem čo mám robiť, lebo vždy čo idem na 9 minút mám takéto bolesti poradte mi čo mám robiť

  • mojezdravie 9. mája 2012 at 22:14 -  Odpovedať

   Vynechajte solárium. Sledujte však svoj zdravotný stav aj naďalej. Pokiaľ sa ťažkosti budú opakovať, odporúčam návštevu lekára. Nemusí, ale môže ísť aj o vážnejší zdravotný problém a je potrebné vás vyšetriť.

 5. mária 7. mája 2012 at 22:09 -  Odpovedať

  Dobrý deň, často (lx za týždeň) mi praskne cievka v oku a mám oko začervenané. Stačí menšia námaha, alebo pri silnejšom vetre. Už som prešla rôzne očné vyšetrenia, zaplatila som si aj súkromných lekárov. Výsledky mám všetky v poriadku, iba mi diagnostikovali syndróm suchého oka.Používam kvapky, ale nejakú úľavu necítim. Som z toho nešťastná. Pracujem s ľuďmi a je to veľmi nepríjemné, keď sa musia na mňa pozerať. Ďakujem za skorú odpoveď.

  • Milan Peterka, zdrav. poradca 11. mája 2012 at 22:11 -  Odpovedať

   Užívajte Imuno C komplex v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne pred jedlom. Prípravok posilní cievne steny a zmierni ich praskanie.

   Imuno C komplex užívajte dlhodobo.

 6. Ľuba 6. mája 2012 at 22:05 -  Odpovedať

  Dobrý deň, trápi ma artróza kolien. Kolegyňa mi odporučila OsteoKlas, ktorý vraj pomohol mnohým jej známym. Užívam ho od decembra, no nevidím žiadne zmeny. Práve naopak – vrátila som sa zo služobnej cesty v Aténach, kde boli kolená vystavené záťaži a ja som ani nevedela, že nejaké lieky beriem. Teraz sa z toho doma už niekoľko dní fyzicky spamätávam. Ako dlho asi trvá, kým nastúpa optimálny účinok lieku, resp. mám tento prípravok ešte s niečím kombinovať? (Na druhej strane- je možné, že bez neho by to bolo oveľa horšie.) Ďakujem za odpoveď.

  • Milan Peterka, zdrav. poradca 11. mája 2012 at 22:06 -  Odpovedať

   Vo vašom prípade zrejme nebude liečba Osteo Klasom dostačujúca. Vaše ťažkosti a diagnóza si vyžadujú osobnú konzultáciu. Liečba na diaľku vo vašom prípade nie je možná.

 7. Dominika Bachrata 4. mája 2012 at 22:02 -  Odpovedať

  Dobrý deň chcem sa spytať mám 1,5 ročnú dcérku ktoka má nepravidelnu stolicu a vždy pri kakani veľmi tlači a plače pitny režim aj stravu dodrziavam no vždy ako to spomeniem detskej doktorke odbyje má stym že svoje dieťa zle stravujem bola kojema do 7 mesiaca potom som prešla na stravu formou polievok v kombinácii s vyzivami s lekarne postupne po roku je už len domácu varenu stravu denne vyvaram ovsene vlocky a je biele jogurty pije kravske mlieko posim naozaj veľmi prosím o radu či môže mat moje dieťa naozaj problém zo zazivacim traktom ?????? Tato zápchy trvá tak 6 mesiacou počas sa to na dva týždne zlepšilo no potom prišla znova. Ďakujem veľmi pekne

  • mojezdravie 14. mája 2012 at 22:04 -  Odpovedať

   Nepredpokladám závažný problém s tráviacim traktom. Ťažkosti s vyprázdňovaním vašej dcérky skutočne súvisia s prechodom na pevnú stravu a zmenou v stravovaní.

   Odporúčam vám obmedziť sladké kravské mlieko a zvýšiť príjem stravy bohatej na fermentujúcu vlákninu (ovocie a zelenina).

 8. ls 4. mája 2012 at 21:58 -  Odpovedať

  Dobrý den prajem, vaše produkty mi pomohli pri zenských problémoch, uzivam ich dodnes a som s nimi spokojná. Chcela by som sa poradiť. Prosim vás viete mi niečo odporučiť na pigmentové škvrny ??? Ktorý doplnok by mi pomohol ?? Ďakujem

  • Milan Peterka, zdrav. poradca 16. mája 2012 at 22:01 -  Odpovedať

   Pri vašich ťažkostiach s pigmentovými škvrnami vám odporúčam vyskúšať Betavital v dávke 3×1 čajovú lyžičku denne pred jedlom. Betavital užívajte po dobu najmenej 4 – 6 mesiacov.

 9. Mariana 27. apríla 2012 at 21:55 -  Odpovedať

  Dobrý večer

  Chcela by som vás poprosiť ohľadom vredu na dvanástniku a HB.Čítala som kombináciu acidophilus+Betavital+dračia krv.Tu dračiu krv som u vás nenašla či ju máte v ponuke a ako to treba brať.ďakujem.

  • mojezdravie 29. apríla 2012 at 21:57 -  Odpovedať

   Účinne pôsobí proti HP Betavital, ktorý vám odporúčam užívať v dávke 3 krát denne jednu až dve čajové lyžičky nalačno a Super acidophilus 10 miliárd v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne pred jedlom cmúľať. Dračiu krv v našej ponuke nemáme. V najbližších mesiacoch však budeme mať v ponuke nový prípravok Beta Santé (v súčastnosti prebieha schvaľovanie) s vysokou biologickou účinnosťou, veľmi vhodný práve v prípade vašej diagnózy.

   Zatiaľ vám odporúčam užívanie dvojkombinácie Betavital a Super Acidophilus, ktorá sa nám v liečbe HP osvedčila a je potrebné užívať ju dlhodobo.

 10. majka 27. apríla 2012 at 21:52 -  Odpovedať

  Dobrý deň, potrebujem poradiť a chcem sa aj poďakovať za svoju mamičku. cca pred rokom začala užívať vaše prípravky Mykoimun Klas v dávke 3×1 tabletu denne, Betavital v dávke 3×1 lyž. a Imuno C komplex v dávke 3×1 tabletu. Po šiestich mesiacoch znížila dávkovanie na preventívne a v súčasnosti užíva už len Mykoimun v dávke 1 denne. Chcem sa opýtať môže pokračovať v užívaní prípravkov aj takú dlhú dobu, je to vhodné ? Má za sebou operáciu prsníka z pred roka a pol a prípravky užívala podporne ako onkologický pacient. Je vhodné pokračovať v užívaní, momentálne sa cíti veľmi dobre. ďakujem za odpoveď aj pomoc.

  • mojezdravie 29. apríla 2012 at 21:54 -  Odpovedať

   Určite áno. Mykoimun Klas môže užívať dlhodobo aj niekoľko rokov bez prerušovania 1 tabl. denne.

   Odporúčam pokračovať aj v užívaní trojkombinácie prípravkov Mykoimun Klas, Betavital, Imuno C komplex 2x ročne formou trojmesačnej kúry.

 11. Iveta 24. apríla 2012 at 21:49 -  Odpovedať

  Dobrý deň, prosím o radu, ktorý prípravok je lepší proti recidíve onkologického ochorenia, LKVB6, alebo Mykoimun, alebo ktoré prípravky by ste mi doporučili.

  Ďakujem

  • mojezdravie 25. apríla 2012 at 21:51 -  Odpovedať

   Vaša otázka je veľmi všeobecná, odpoveď na ňu je preto zložitá. Väčšina našich prírodných prípravkov môže zohrať významnú preventívnu úlohu pri jednotlivých druhoch onkologických ochorení.

   Na prvom mieste je to Betavital (silné prírodné cytostatikum, masívne očisťuje krv) a Mykoimun Klas (posilňuje imunitný systém, detoxikuje a pôsobí antioxidačne, má protinádorové účinky).

   Významný preventívny účinok v prípade onkologických ochorení má však aj Super Bromelain + papain, Balancer Klas, Imuno C komlex, LKVB6, Super Acidophilus a Cesnak s pertžlenom.

   Nezabúdajte ani na zmenu životosprávy, úprava stravy a pravidelný pohyb zohráva rovnako dôležitú ochrannú úlohu. Venujte sa denne 1 hodinu vybranému športu, zo stravy vylúčte rafinovaný cukor, sladkomliečne výrobky, všetky údeniny, chemicky upravované a konzervované jedlá.

 12. Ado 20. apríla 2012 at 21:47 -  Odpovedať

  Ked pisete 3x denne nalacno, aky casovy odstup od jedla je tym mysleny?

  Quatro treba uzivat kazdy den, alebo staci v dni s vyraznejsou fyzickou aktivitou? A staci 1x denne? Je lepsie hned rano alebo az tesne pred treningom?

  Dakujem

  • mojezdravie 23. apríla 2012 at 21:48 -  Odpovedať

   Nalačno znamená cca 45 min. pred jedlom. Pri pravidelnom športe a námahe je vhodné užívanie Quatra denne 1 tabl. ráno. Prípravok Quatro má významný prekrvujúci účinok a následný povzbudzujúci účinok, preto je vhoné aj jeho užitie pred napr. náročným športovým výkonom, či zvýšenej psychickej záťaži napr. príprava na skúšku. Odporúčaná dávka je 1 – 2 tabl. denne.

 13. mária 16. apríla 2012 at 21:44 -  Odpovedať

  Dobrý deň, obraciam sa zasa na Vás s prosbou pre môjho 4 ročného vnúčika. Už som písala, liečba na nedostatok železa zabrala, ale zasa máme problémy s vysokými horúčkami, kašľom. Ako začal chodiť do škôlky je sústavne prechorený. Aj teraz má horúčky 39-40. práve je dcéra u lekára. Prosím Vás niečo na posilnenie uminity, aby nemusel tak často brať antibiotiká (naposledy to bolo pred 2 mesiacmi). Vopred ďakujem za skorú odpoveď.

  • mojezdravie 16. apríla 2012 at 21:45 -  Odpovedať

   Vášmu vnúčikovi odporúčam pokračovať v preventívnom užívaní Betavitalu v dávke 1 kávová lyžička denne, + aktuálne odporúčam Super Acidophilus Klas 10 miliárd v dávke pol tabl. ráno a večer nalačno cmúľať (nesmie sa užívať spolu s antibiotikami, ale vždy v intervale medzi jednotlivými dávkami antibiotík), Imuno C komplex v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne pred jedlom. Kombináciu prípravkov podávajte aj po dobratí antibiotík.

   Zo stravy vylúčte konzumáciu sladkostí a cukroviniek, zaťažuje sa tým imunitný systém.

   Po preliečení odporúčam na posilnenie imunitného systému pravidelné otužovanie a dlhodobé podávanie Mykoimun Klas.

 14. Daniela 14. apríla 2012 at 21:38 -  Odpovedať

  Dobrý večer, mám takú otázku, či môžem používať medenú šatku na koleno po artroskopie? operáciu som absolvvala pred 6 týždňami, užívala so cordosulfan,dostala som 3 injekcie s kyselinou hyalurónovou a bolesti hlavne v noci mám veľké a intenzívne. môžem si spomínanú šatku viazať na koleno? Alebo čo mi odporúčate Ďakujem za odpoveď

  Daniela

  • mojezdravie 18. apríla 2012 at 21:40 -  Odpovedať

   Žiaľ, s účinnosťou užívania medenej šatky nemám skúsenosti, preto sa k nej neviem vyjadriť.

   Z našich prípravkov vám odporúčam kombináciu Super Bromelain + papain v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne nalačno, Imuno C komlex v dávke 2 – 2 – 2 tabl. denne pred jedlom a Osteo Klas v dávke 1 – 0 – 1 tabl. denne pred jedlom. Prípravky budú pôsobiť proti zápalu a opuchu, podporia tvorbu kolagénu a urýchlia hojenie a regeneráciu.

 15. Ado 11. apríla 2012 at 21:36 -  Odpovedať

  Mne by slo hlavne o travenie, mavam pocit napatia a tazoby v bruchu. Vybral som si tieto pripravky, ale podla toho, co sa tu pise by zrejme mohli pomoct aj ine kombinacie. Mam problemy aj s alergiami a atopickym ekzemom, tak sa mi javila dobre tato kombinacia. Vyskusal by som toho aj viac, ale neviem zase, ci brat viac pripravkov naraz ako take 2-3, by bolo vhodne.

  Este by ma zaujimal ten Quatro. Myslite, ze to moze pomoct aj ked clovek zacne po vacsej pauze s pravidelnou fyzickou aktivitou? Telo je nezvyknute, takze to dava najavo. Dokaze tento pripravok zmiernit pocity unavy a vycerpania v takomto pripade?

  • mojezdravie 12. apríla 2012 at 21:37 -  Odpovedať

   Na vaše ťažkosti s trávením, alergiami a atopickým ekzémom odporúčam túto kombináciu prírodných prípravkov, užívajte LKVB6 v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne pred jedlom, Super Acidophilus 6 alebo 10 miliárd v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne nalačno, Super Bromelain + papain v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne s jedlom .

   Odporúčam vám začať dodržiavať aj stravovacie obmedzenia. Obmedzujte v strave mliečne výrobky, ktoré zahlieňujú, tropické ovocie, rafinovaný cukor, bielu múku a údeniny. Okrem toho vylúčte samozrejme aj potraviny, na ktoré ste alergický. Veľmi dôležitý je aj pitný režim. Popíjajte minimálne 3 litre tekutín za deň. Stravu konzumujte v najmenej 3-hodinových intervaloch. Prírodné prípravky užívajte po dobu najmenej 3 mesiacov, následne podľa aktuálneho stavu.

   Qatro je v prípade väčšej športovej záťaže a zvýšenej únave veľmi vhodné. Pre povzbudzujúci účinok ho však neodporúčam užívať vo večerných hodinách.

 16. Andy 11. apríla 2012 at 21:33 -  Odpovedať

  dobry den, chcela by som poradit vhodny preparat na uzivanie pri Sjogrenovom syndrome, kedze ide o autoimunitne ochorenie namierene proti vlastnym bunkam. Zaujal ma LKVB6 lebo mam aj hypotyreozu, bol by pre mba vhodny popripade aj v kombinacii s niecim inym? Nesmiem brat produkty ktore zvysuju imunitu, takze spektrum pripravkov pre mna je obmedzene, preto prosim o vasu radu. Dakujem

  • mojezdravie 12. apríla 2012 at 21:34 -  Odpovedať

   Etiológia tohto ochorenia nie je úplne známa a jednoznačná, rovnako s jej liečbou nemám významnú skúsenosť, napriek tomu by som odporúčal podporné užívanie tráviacich enzýmov Super Bromelain + papain v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne nalačno 45 min. pred jedlom a Imuno C komplex s quercetínom v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne pred jedlom.

 17. Ado 10. apríla 2012 at 21:31 -  Odpovedať

  Zdravim. Chcel by som sa opytat ci je vhodne kombinovat pripravky Super Acidophilus a LKVB6 a pri akych problemoch je najvhodnejsia tato kombinacia. Dakujem.

  • mojezdravie 11. apríla 2012 at 21:32 -  Odpovedať

   Áno, ide o veľmi vhodnú kombináciu. Záber zdravotných problémov je však veľmi široký, odporúčam preto vychádzať z podrobných informácii nachádzajúcich sa v príbalovom letáku týchto prípravkov.

 18. Zuzana Matušovičová 8. apríla 2012 at 21:28 -  Odpovedať

  Dobrý deň, ďakujem za odpoveď.

  No veľmi ma znepokojuje ten synčekov kašel. Je to dosť časté. A už sa pridružila ja nádcha. Neviem, či je to stále proces čistenia. Ak áno, ako dlho by to malo trvať? Kašle už vyše mesiaca. Imunoalergologička mu dala sirup Spiropent, ale nezaberá mu vôbec. Ďakujem.

  • mojezdravie 10. apríla 2012 at 21:30 -  Odpovedať

   Môže, no nemusí byť, môže ísť aj o nástup akútnej infekcie, čo žiaľ neviem posúdiť na diaľku.

   Osobne by som odporúčal nastaviť liečbu na jeden mesiac takto: Super Acidophilus Klas 10 miliárd v dávke pol tabl. večer, Betavital v dávke pol kávovej lyžičky 2x denne pred jedlom a Super Bromelain + papain v dávke pol tabl. ráno a večer pokiaľ je možné nalačno. Ostatné prípravky vysaďte. Kombináciu podávajte jeden mesiac a potom mi napíšte.

   V prípade akýchkoľvek komplikácii súvisiacich s akútnym zhoršením napr. vysoké teploty, astmatický záchvat… vyhľadajte lekára. Stav nesúvisí s užívaním prírodných prípravkov a je potrebná liečba podľa aktuálneho stavu.

 19. Janka 6. apríla 2012 at 21:24 -  Odpovedať

  Dobry den. Chcem sa Vas opytat, aku kombinaciu pripravkov mam zvolit. Trpim opakovanymi zapalmi po zenskej stranke (a zvysenou citlivostou a dyskomfortom zensk. vonk. rodidiel) a po vysadeni HTK mam nepravidelnu a bolestivu menstruaciu.Momentalne uzivavam 1,5roka Super Acidoph. 10mil., Cesnak a Petrzlen a Super Bromalain. ďakujem

  • mojezdravie 10. apríla 2012 at 21:26 -  Odpovedať

   Na vaše ťažkosti odporúčam Super Acidophilus klas 10 miliárd v dávke 1 – 0 – 1 tbl. denne cmúĺať pred jedlom, Balancer Klas v dávke 1 – 0 – 1 tabl. denne pred jedlom a Klíčkový olej s vitamínmi v dávke 1 – 1 – 1 tobol. denne pred jedlom.

   Stravujte sa striedmo, zo stravy vylúčte hlavne sladkosti, koláče a biele pečivá, odporúčam aj niekoľko týždňovú proti-plesňovú diétu.

   Uvedenú kombináciu prípravkov užívajte po dobu najmenej 2 – 3 mesiacov, následne ju upravíme podľa aktuálnych ťažkostí.

   Prírodné prípravky budú pôsobiť na udržanie hormonálnej rovnováhy, čo by malo priaznivo ovplyvniť ťažkosti s menštruáciou a zvýšenou citlivosťou.

 20. Lexinka 5. apríla 2012 at 21:22 -  Odpovedať

  Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu.V posledných mesiacoch trpím po každom jedla nafukovaním a nadmernou zapachajúcou plynatosťou.Vela krát počujem ako mi pracujú črevá,akoby sa mi v bruchu voda prelievala.Metabolizmus mám asi dobrý, lebo zjem všetko a veľa.Mám37 rokov,som celý život štíhla, 168cm/52 kg,bicyklujem,lyžujem, chodím po schodoch . Liečim sa na štítnu žlazu- strumu, beriem L-thyroxin 100 raz denne. Dakujem

  • mojezdravie 5. apríla 2012 at 21:23 -  Odpovedať

   Na prvom mieste vám odporúčam zmenu v stravovaní. Zmiešaná strava, nadmerné porcie jedla a následne nestrávené zvyšky potravy spôsobujú v črevách zvýšené kvasenie, zanívanie a premnoženie plesní.

   Preto odporúčam konzumovať potravu v malých porciách, dodržiavať najmenej 3-hodinové intervaly medzi jedlami. Jednotlivé potraviny kombinujte čo najmenej, hlavne nekombinujte sacharidy so živočíšnymi bielkovinami.

   Z našich prípravkov na vaše ťažkosti a narušenú črevnú mikroflóru odporúčam, užívajte Super Bromelain + papain v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne s jedlom a Super Acidophilus plus 6 miliárd v dávke 1 – 1 – 1 tobol. denne pred jedlom.

   Predpokladám zlepšenie už v priebehu 1 – 2 mesiacov.

1 2 3 4 17

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

04.07.2022 ... má meniny Prokop
05.07.2022 ... má meniny Cyril, Metod
06.07.2022 ... má meniny Patrícia, Patrik
07.07.2022 ... má meniny Oliver
08.07.2022 ... má meniny Ivan
09.07.2022 ... má meniny Lujza
10.07.2022 ... má meniny Amália

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: