Multivitamín extrakt 200ml

tekutý extrakt určený najmä deťom

Rastlinný extrakt obsahuje optimálny mix účinných látok získaných jednak z bežne dostupných plodov v Českej republike a tiež zo “super potravín” z celého sveta.

Prípravok môžete kúpiť v internetovom obchode

Acai

– palma rastúca prevažne v brazílskej oblasti Paraná a Amazónii. Plody tejto palmy sú podobné goes a obsahujú celý rad účinných látok, ku ktorým patria predovšetkým antokyanové farbivá, ktoré sú silnými antioxidantmi, steroly ochraňujúce obehovú sústavu, ďalej potom vitamíny A, C a E, vitamíny radu B a minerálne látky (najmä vápnik a železo). Plody obsahujú až 40% vlákniny a tým zlepšujú fungovanie tráviacej sústavy. Acai má protizápalové účinky a pomáha v boji s alergiami. Je vynikajúcim zdrojom energie. Nie nadarmo sa tomuto ovociu hovorí ovocie bohov.

Arónia

– čiže “malá vitamínová bomba” je u nás známa skôr ako jarabina čierna. Má vďaka vysokému obsahu flavonoidov protizápalové účinky. Priaznivo pôsobí na obehovú, močovú a zažívaciu sústavu. Obsahuje antokyanové farbivá, vitamín C, E a rutín, ktorý zosilňuje účinok vitamínu C. Za zmienku určíte stojí jej obsah prírodného sorbitolu, čo je sladidlo vhodné aj pre diabetikov.

Čučoriedka

– plody obsahujú triesloviny, antioxidanty, resveratrol, vitamíny skupiny B udržujúce harmonickú funkciu centrálnej nervovej sústavy, vitamíny C a E, ktoré sú významnými antioxidantami, karotény, provitamín A, ovocné cukry a malé množstvo tuku. Z minerálnych látok je tu zastúpený horčík, draslík, mangán, železo, med, zinok a chróm.

Brusnica

– je asi najznámejším bojovníkom proti infekcii močových ciest vďaka vysokému obsahu proanthokyanidinov. Málokto však vie, že brusnice vďaka tejto látke pomáhajú tiež so zlepšením stavu ústnej dutiny. Ďalej obsahujú vitamín A dôležitý pre tvorbu očného pigmentu, vitamíny C a E a E a hlavne vlákninu.

Citrón

– kvôli svojej chuti nepatrí medzi ovocie, na ktorom by si deti rady pomaškrtili, čo je nesmierna škoda, pretože je výborným zdrojom vitamínu C, ktorý posilňuje imunitný systém, chráni bunky a podporuje rast. Citrón tiež obsahuje antioxidant rutín, vlákninu, vitamín B, horčík a železo.

Čierna baza

– možno poznáte príslovie, ktoré hovorievali naše babičky: “Pred harmančekom zlož klobúk, pred bazou kľakni”. Asi práve preto, že takmer všetky jej časti sú liečivé. Plody obsahujú glykozidy, karotény, antokyán, cholín, cukry, organické kyseliny, vitamín C v šupke a v semenách vitamín A a vitamíny skupiny B. Baza pôsobí nielen pri akútnej chorobe, ale tiež pri neurologických problémoch. Pretože obsahuje rutín, pôsobí priaznivo na cievy a žily. Podporuje detoxikáciu organizmu, čistí pečeň aj obličky a vyháňa z tela zápal.

Goji

– plody kustovnice čínskej sú klenotom čínskej medicíny. Patria medzi najvýživnejšie plody vôbec. Obsahujú 18 aminokyselín a 22 stopových prvkov (napr. zinok, železo, meď, vápnik, selén, fosfor a predovšetkým germánium, ktoré sa v potravinách nachádza len veľmi zriedka). Goji je najbohatším zdrojom karotenoidov, ktoré majú schopnosť vychytávať voľné kyslíkové radikály, posilňujú imunitu, reprodukčné orgány, srdce, cievy a oči. Chránia pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia a napomáhajú zhnednutiu pokožky pri opaľovaní. Goji obsahuje 500x viac vitamínu C na váhu než pomaranč. Obsahuje vitamíny A, E a vitamíny B-komplexu. Má tiež hepatoprotektívne účinky, v neposlednom rade pôsobí pozitívne na zlepšenie nálady, proti stresu a zlepšuje kvalitu spánku.

Rakytník rašetliakový

– pochádza zo Sibíri, jeho liečivé účinky boli známe už v starom Grécku a Ríme. Plody rakytníka obsahujú vitamíny skupiny B, vitamín C, E a D, ktoré prispievajú k správnemu rastu a vývoju kostí a zároveň regulujú množstvo vápnika a fosforu v krvi. Obsahuje vitamín K. Pri rakytníku boli popísané jeho antistresové, imunomodulačné, hepatoprotektívne, rádioprotektívne, antiaterogénne, protinádorové, antimikrobiálne a regeneračné účinky.

Schizandra

– podobne ako ženšen, sa neradí k liečivým rastlinám, ale k rastlinám s povzbudzujúcimi účinkami. Látky v nej obsiahnuté pôsobia proti únave a stresu a celkovo povzbudzujú organizmus. Dužina plodov obsahuje rad účinných látok. Medzi ne patria organické kyseliny, vitamín C, silice, schizandrin, živice a minerálne látky. Tieto látky majú tonizujúci účinok na organizmus. Semená majú povzbudzujúce účinky na centrálny nervový systém, stimulujú cievny systém a dýchanie, zvyšujú krvný tlak. Stimulujú chuť k jedlu a trávenie.

Šípky

– plody ruže šípovej majú vysoké hodnoty vitamínu C a A. Obsahujú vitamíny skupiny B a vitamín K, minerálne látky, rutín, triesloviny, karotenoidy a ďalšie. Majú detoxikačné účinky a prispievajú k odolnosti proti nachladnutiu a vírusovým infekciám.
Multivitamín Klas je obohatený ešte o vitamíny B2, B6, B12, kyselinu listovú, vitamín C a betakarotén.

Prípravok môžete kúpiť v internetovom obchode

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

15.07.2024 ... má meniny Henrich
16.07.2024 ... má meniny Drahomír, Rút
17.07.2024 ... má meniny Bohuslav
18.07.2024 ... má meniny Kamila
19.07.2024 ... má meniny Dušana
20.07.2024 ... má meniny Iľja, Eliáš
21.07.2024 ... má meniny Daniel

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: