Poradňa MojeZdravie

– svoju otázku môžete pridať ako nový „komentár“ na stránke dole

– pred položením otázky skúste pozrieť, či odpoveď nenájdete medzi staršími otázkami, aktuálne je ich cca 300

– poradňa tohoto servera je tematický zameraná hlavne na prírodné prípravky, pred položením otázky zvážte, či Váš problém sem zapadá
– na otázky typu „napíšte mi niečo o vykĺbení kolena“ neodpovedáme a tieto otázky mažeme. Odpoveď si viete nájsť aj sami pomocou Googla.
– v prípade problémov ako napr. bolesti brucha navštívte lekára a nechajte si problém diagnostikovať. Až potom Vám môžeme poradiť prírodnú liečbu.

!!! Odpovede na otázky na tejto stránke vychádzajú z praxe a skúseností a nemôžu nahradiť osobnú konzultáciu u odborníka. !!!

709 komentárov

 1. Dominika 6. januára 2024 at 20:18 -  Odpovedať

  Dobrý deň, mám 35 rokov a som tehotná, chcem sa spýtať či možem brať Multivitamíny s vitamínmi a enzínmi. Ďakujem pekne.

 2. Štefan 4. augusta 2022 at 13:39 -  Odpovedať

  Môžem prestať užívať GEROPROSTAN a začať užívať SAW PALMETTO?

 3. Robert 28. júna 2021 at 15:11 -  Odpovedať

  Dobrý den mam 26 rokov 178 CM a 62 kg chcel by som sa opýtať že aké prípravky si mám od vás objednať keď mám problém so zahlienenim po jedle(aj 4 hodiny ) a častým grganim hlavne na prázdny žalúdok alebo po piti čistej vody.(sladké vody nepijem). Bol som stým na gastre všetko negatívne a povedal mi že som zdravý ešte mi brali aj krv na celiakiu a tiež sa nič nepotvrdilo ,stolicu mám každý deň inú ale žiadna krv bolievalo má aj brucho ale už má nebolieva od kedy som vyhodil z jedalnicku
  Bielu múku, tučné mliečne výrobky a sladkosti ale stále to není ono mám vyhodiť aj ovocie keď mám podozrenie na candidu v črevách. Ďakujem

  • admin 5. júla 2021 at 18:13 -  Odpovedať

   Ospravedlňujeme sa ale až do odvolania z kapacitných dôvodov poradňa nebude fungovať. Skúste nájsť odpoveď v archíve poradne. Ďakujeme za pochopenie.

 4. Lenka 29. júna 2020 at 11:14 -  Odpovedať

  Dobry den, rada by som si kupila TIBI krystaly. Je to mozne u Vas? Dakujem pekne za informaciu.

 5. Petra 5. apríla 2020 at 14:51 -  Odpovedať

  Dobrý deň.chcela v som Vás poprosiť o radu ohľadom môjho trojročného chlapca.Skracuju sa mu svaly na nohách a pri dlhšej chôdzi ho bolia nohy a niekedy sa sťažuje na tŕpnutie nožičiek.Prosim Vás o radu.ci existujú nejaké vitamínové doplnky alebo enzýmy pre trojročné deti na posilnenie svalov.Za odpoveď ďakujem

  • mojezdravie 7. apríla 2020 at 15:30 -  Odpovedať

   Je mi ľúto, v prípade diagnózy vášho chlapčeka neviem poradiť vhodný doplnok výživy. Všeobecne môžte skúsiť Multíci, cmúľacie tablety pre deti od troch rokov.

 6. EvaHa 16. marca 2019 at 18:12 -  Odpovedať

  Dobrý den,čo znamená ked mám pozitívnu ANA ++ cytoplazma,leukoenecefalopatia ?

  • mojezdravie 16. marca 2019 at 19:42 -  Odpovedať

   Odpovedať na vašu otázku bez poznania podrobnej anamnézy a výsledkov ďalších testov a vyšetrení v prípade leukoencefalopatie nie je možné. Vašu diagnózu je potrebné konzultovať s vašim ošetrujúcim lekárom.
   Leukoencefalopatie predstavujú veľmi širokú skupinu ochorení bielej hmoty mozgu rozličného pôvodu.

 7. Silvia 5. marca 2019 at 12:55 -  Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa spýtať Tibetskú hubu mám doma zatiaľ sa nám darí chití aj môjmu 10 ročnému synovi , keďže já mám intoleranciu na mlieko , môžem dať túto tibetskú hubu aj do bezlaktozového mlieka?? ďakujem moc a prajem všetko dobréééé Silvia

  • admin 6. marca 2019 at 8:28 -  Odpovedať

   Vaša otázka by asi potrebovala pomerne rozsiahlu odpoveď. Skúsim stručnejšie.
   Tibetská kefírová huba potrebuje k svojmu životu mliečny cukor laktózu, ináč neprežije. Bezlaktózové mlieko je teda nepoužiteľné. Plnotučné kravské mlieko obsahuje cca 4.8% laktózy (nízkotučné 5.2%). Takže pár podnetov.
   Mliečny kefír, čoby produkt kefírovej huby, má obsah laktózy produkovanými laktobacilmi znížený o „skonzumovaný“ cukor. Navyše baktérie Lactobacillus v kefíre produkujú enzým laktázu, ktorá pomáha tráveniu laktózy aj u ľudí neschopných piť nespracované mlieko. Je známe, že národy s genetickou neschopnosťou spracovať laktózu sú schopné konzumovať mlieko, nakoľko vo veľkej miere konzumujú aj zakysané mliečne výrobky.
   Laktóza je cukor rozpustný vo vode. Ak kefír prekysne, vizuálne sa oddelí tuková a vodná časť. Tuková zložka a aj tvaroh z tukovej časti by mali obsahovať už len stopové časti laktózy.
   Pravidelná konzumácia živých (!) kyslo-mliečnych produktov môže znížiť príznaky neznášanlivosti na laktózu tým, že postupne pomáha kolonizovať tráviaci trakt tými „správnymi baktériami“.

 8. Sandra Bila 22. júla 2018 at 21:42 -  Odpovedať

  Dobry deň.Potrebujem poradiť.Prestala som kojiť,pretože som dostala zapal prsnikov,bolest už ustupila ,no bradavky ma strašne svrbia aj okolo nich.Mam to všetko začervenane.Čo mi pomože?

  • mojezdravie 29. júla 2018 at 11:02 -  Odpovedať

   Odporúčam lokálne ošetrenie. V lekárniach je dostatočný výber vhodných prípravkov, tam vám aj poradia.

 9. Barbora 27. apríla 2018 at 10:40 -  Odpovedať

  Dobrý deň, pred 2 dňami som sa zobudila s bodavou bolesťou niekde v strede lopatky(vnútri). Bolesť nastáva pri otáčaní ramenom,ruky a hlavy do strán a dole. U lekára som zatiaľ nebola. Viete mi prosím povedať, čim to môže byť? Ďakujem

  • mojezdravie 30. apríla 2018 at 8:24 -  Odpovedať

   Zrejme ste len spala v zlej polohe. Pomôžu uvoľňujúce cvičenia. V prípade, že vaše ťažkosti budú pretrvávať, navštívte lekára.
   Problémom môže byť zablokovaná chrbtica i iné.

 10. Melánia 11. apríla 2018 at 21:35 -  Odpovedať

  Dobrý deň, bola som pred pár dňami na teste SIBO, ktorý sa preukázal ako pozitívny (asi ako každému v tejto dobe) a dostala som na predpis antibiotiká spolu so štvortýždňovou fodmap diétou. Doposiaľ som sa stravovala zdravo (aspoň v nejakom vágnom všeobecnom ponímaní) a bezmliečne, keďže mám alergiu na bielk. kravského mlieka. Bohužiaľ som sa jedného dňa zobudila celá nafúknutá a odvtedy tento pocit neprechádza. Keď ráno vstanem, je to ešte celkom znesiteľné, hoci vidím a cítim, že to nie je regulérny stav. Po požití akéhokoľvek jedla ma však neuveriteľne nafúkne. Lieky ako espumisan mi nezaberajú, preliečenie antibiotikami neviem či pomôže, no ostávam skeptická.
  V poslednom čase som mala mimoriadne stresujúce obdobie (a ešte aj mám) a v minulosti som mala z presne rovnakého dôvodu problémy so spánkom. Myslíte, že to by mohol byť spúšťač? Prípadne či by moje pozitívne naladenie mohlo zmeniť celkový stav? A čo by ste mi odporučili ako doplnok na prírodnej báze?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

 11. Iveta 10. marca 2018 at 13:19 -  Odpovedať

  Dobrý deň prajem. Začala som užívať LKVB6 hlavne z dôvodu schudnutia, mám s ním veľmi dobré skúsenosti už z minulosti, aktuálne užívam 1-1-1, len si nie som istá, či ich užívať pred jedlom alebo po jedle. Užívanie kombinujem aj s klíčkovým olejom a acidophilus 10 mil. Ďakujem za radu.

  • mojezdravie 12. marca 2018 at 10:54 -  Odpovedať

   Prírodné prípravky LKVB6, klíčkový olej aj acidophilus 10 miliárd je vhodné užívať pred jedlom.

 12. Lenka 17. februára 2018 at 16:14 -  Odpovedať

  Ešte som zabudla napísať, že bolesti pri prechádzajú až do chrbta.

 13. Lenka 17. februára 2018 at 16:08 -  Odpovedať

  Dobrý deň, už skoro rok mam bolsti v nadbrušku, hlavne v pravom podrebrí alebo okolo pupka. Bolesť je rôzneho charakteru, ale hlavne tlaková. Začalo to pri liečbe Helicobaktera trojkombináciou. Za 6 týždňou som vtedy schudla 8 kíl. V nemocnici mi robili rôzne vyšetrenie a poslali ma domom so zåverom, že je to psychického pôvodu. HP zo stolice bol síce pozitívne, ale pri gastroskopii lekar usudil, že žaludok je v poriadku tak mi vzoeku nevzal. Keďže problemu neustupovali, dali mi lieky na uzkosť tianeptin, lebo od tej doby mam aj pocit heče v krku. Užívala som aj mastichu. Z krvnych testov bol HP hraničný, ale problemy sa ståle vracajú. Pår dní je lepšie, potpm zase horšie. Jesť mi chutí, ale tá bolesť je otravná
  Robili mi Ct , MR, ultrazvul viackrát. Pri poslednom ultrazvuku bolo v správe, že pankreas je mierne zrnity. Už šesť rokov m hemangiom na peceni a diaknostikovali mi syntrom zrazdiveho creva pre 2 rokmi a hemoroidy. Stolici mam väčšinou pravidelne, niekedy redšia 1x denne. Po liecbe HP bola stolica az zltá a bola v nej nestrávena potrava. Teraz mam aj skoro každy mesiac vaginalne zåpaly. Prosím o radu, ako by som tieto pronlemy aspoň zmiernila. Ďakujem za odpoveď

  • mojezdravie 20. februára 2018 at 12:20 -  Odpovedať

   Vaše ťažkosti súvisia s nedoliečeným HP a narušenou črevnou mikroflórou. V prvom rade je potrebná zmena stravy so zameraním na detoxikáciu a protiplesňovú diétu. Obmedzujte v strave sladko – mliečne výrobky, tropické ovocie, rafinovaný cukor a všetky cukrovinky a koláče, bielu múku, údeniny, smažené a tučné jedlá. Vylúčte aj čiernu kávu a alkohol.
   Popíjajte minimálne 3 litre tekutín za deň a to najlepšie čistú vodu. Tiež dostatočne relaxujte.
   Podporne užívajte Super acidophilus 10 miliárd v dávke 1 – 1 – 1 tabl. denne pred jedlom (cmúľať), Super Bromelain + papain v dávke 3×1 tabl. denne s jedlom a Betavital v dávke 3×1 kávovú lyžičku denne pred jedlom. Tento režim dodržujte po dobu najmenej 3-6 mesiacov.

   • mojezdravie 20. februára 2018 at 12:29 -  Odpovedať

    Vhodná je pre vás aj konzumácia domáceho kefíru z tibetskej kefírovej huby i svieži nápoj z vodných tibi kryštálov.

    • Lenka 20. apríla 2018 at 12:21 -  Odpovedať

     Dobrý deň, k objednavke som dostala 250 ml tibi kryštaly. Ako si ich mam pripravit a uzivat? Ďakujem

   • Lenka 23. marca 2018 at 17:08 -  Odpovedať

    Dobrý deň, objesnala som si odporúčané výrobky. Dnes som bola po vysledky na histamínovú intoleranciu a som v akejsi šedej zone. Môžem ich všetky uživať? Ďakujem za odpoved

   • mojezdravie 25. marca 2018 at 11:38 -  Odpovedať

    Áno, môžte. Odporúčam vám ich dlhodobé užívanie.

   • Lenka 8. apríla 2018 at 5:17 -  Odpovedať

    Užívam odporúčané produkty 2 tyždne. Stav sa mi zhoršil ako bolo uvedené, že to môže byť v dôslesledku liečby. Chcela by som sa opýtať, kedy by malo nastať zlepšenie a či mi nejaká zložka nemôže škodiť. Mam este absolvovat testy na alergiu fruktozy, laktozy a SIBO, ale musim vynechat doplnky stravy s obsahom fruktozy.

   • mojezdravie 8. apríla 2018 at 9:36 -  Odpovedať

    Vzhľadom na komplikovanosť vášho zdravotného stavu je ťažké radiť na diaľku. Nepoznám vašu celkovú anamnézu, tiež na aké zložky môžte mať alergiu. Určite bude vhodné doplnky stravy vynechať až do výsledkov vyšetrení. V odporúčaných prípravkoch je určité množstvo zvyškového cukru. Sú však veľmi vhodné pri liečbe HP a narušenej črevnej mikroflóre, tiež pri detoxikácii organizmu. V prípade, že sa alergia na niektorú zo zložiek nepotvrdí, pokračujte v ich užívaní dlhodobo. Určite neprerušujte protiplesňovú diétu. Výsledok a zlepšenie je veľmi individuálne, môže sa prejaviť po niekoľkých týždňoch, no skôr až po niekoľkých mesiacoch. Odporúčam vám nahradiť Super acidophilus 10 miliárd Super acihophilom 6 miliárd, ten je na nemliečnej báze, neobsahuje zvyšky cukru ani laktózy. Podpornú liečbu probiotikami Super acidophilus by bolo vhodné neprerušovať.

    • Lenka 9. apríla 2018 at 13:55 -  Odpovedať

     ďakujem za odpoveď. Dnes je mi už lepšie. Objednám si Super acihophilom 6 miliárd. Chcela by som od Vás ešte radu pre syna, aby som už objednala na základe Vášho odporúčania výrobky aj pre neho. Syn má 18 rokov, meria 197 cm a váži 108kg. Je mohutnej postavy, nevyzerá byť obézny, ale potreboval by podľa odporúčania lekárky schudnúť hlavne kvôli úprave zvýšených pečeňových testov
     S-ALP 2,64 ukat/l a S-ALT 1,16 ukat/l, mal zvýšenú aj S-kyselinu močovú 435,23 umol/l a hranične nízky cholesterol 3,19nmol/l a inzulineniu INZ: 18,1 uIU/ml. Záver lekárky – hyperurikémia, hepatopatia pri NAFLD a mierna hyperinzulinémia. Zatiaľ sme upravili stravu a pridali pohyb. V júli máme kontrolné odbery.

   • mojezdravie 10. apríla 2018 at 12:28 -  Odpovedať

    U vášho syna je zmena životného štýlu veľmi dôležitá. Dodržujte odporúčanú úpravu stravy a pravidelný pohyb, tie sú v jeho prípade kľúčové. Podporne mu odporúčam užívať LKVB6 v dávke 1 – 0 – 1 tabl. denne až do nasledovnej kontroly. Potom podľa výsledkov vyšetrení môže dávkovanie buď ponechať alebo v prípade zlepšenia stavu znížiť na pol tabl. 2x denne dlhodobo.

 14. peter 10. februára 2018 at 16:25 -  Odpovedať

  Dobrý deň, vyzerá to tak, že mám syndróm dráždenia hrubého čreva, konkrétne ma trápia skôr hnačky. Čo by ste mi doporučili aby sa dali črevá do poriadku?
  Ďakujem.

  • mojezdravie 13. februára 2018 at 12:30 -  Odpovedať

   V prvom rade je potrebná úprava stravy. Z jedálnička vyraďte sladko – mliečne výrobky, tropické ovocie, cukroviny, údeniny, vyprážané, mastné a korenené jedlá a aj bielu múku. Popíjajte minimálne 3 litre tekutín za deň a to najlepšie čistú vodu alebo vodu dojčenskú. Zafarbené limonády, perlivé vody a alkohol nepite vôbec. Dbajte na pravidelný spánok a dostatočne relaxujte. Odpočinok a dôkladná regenerácia je vo vašom prípade veľmi dôležitá (odporúčam denne praktizovať dychové cvičenia). Z našich prípravkov užívajte LKVB6 2 x pol tablety denne, ráno a večer a Super acidophilus Klas 6 miliárd v dávke 1 tobolka 3x denne pred jedlom. Odporúčam vám aj konzumáciu domáceho kefírového mlieka. Pozri :
   https://www.mojezdravie.sk/tibetska-kefirova-huba/

 15. makc123 28. januára 2018 at 16:28 -  Odpovedať

  Dobrý deň.
  Chcel by som sa opýtať či máte nejakú skúsenosť na kombináciu doplnkov Maca peruánska v a Tribulus (v tabletách ) na ženskú nechuť k sexu. Priateľka má chuť ale v dlhých časových intervaloch . jej stačí raz za dva týždne no ja by som bol rád aspoň tak raz za 4 dni . Nútiť ju nechcem lebo to pre mňa potom nie je sex ak to nechcú obaja. Preto som kúpil tieto doplnky a budeme ich užívať obaja. Už sme sa o tom veľa krát vadili no ľúbim ju takže podviesť ju určite nechcem a ani opustiť. Len sa teda pýtam či sú to vyhodené peniaze alebo sa to oplatí dlhodobo užívať s tým že to bude mať efekt keďže kvalitné doplnky sú dosť drahé . Ale ak by nám/jej to pomohlo tak by som to bral aj celý rok . Vďaka pekný deň.

  • mojezdravie 6. februára 2018 at 20:26 -  Odpovedať

   Použitie rastliny Tribulus terrestris za účelom zvýšenia hladiny mužského pohlavného hormónu testosterónu je všeobecne známe. Využíva sa ako doplnok v silových športoch a pri sexuálnych problémoch. Existujú tiež štúdie, ktoré potvrdzujú aj u žien zvýšenie sexuálnej túžby a spokojnosti.
   Žiaľ, skúsenosti s užívaním spomínaných produktov nemáme, preto sa bližšie nemôžeme k ich účinku zodpovedne vyjadriť.

 16. Miriam26 14. januára 2018 at 16:37 -  Odpovedať

  Dobrý deň, som 8. deň po pôrode. Od samého začiatku mám problém s dojčiť. Hrozne ma bolia bradavky. A po dojčení ma pálilo vo vnútri bradavky este 2 hodiny. Snažili sme sa to prekonať ale potom sa k tomu pridalo naliayie jedneho prsnika a mlieko nechce ist von. Bradavku mam opuchnutú a bolestivú. Mam horúčky nad 39 a neprechádzajú ani po odstriekaní prsníka, čo ide cez tú beadavku velmi ťažkp. Bola som aj v nemocnici včera na jeden deň a poslali ma domov vraj len odstriekavať ale ja skutočne v tom prsníku nič nemám. Ani ma nebolí. Nemôže to byť skôr problém v tej bradavke?Ďakujem vopred

  • admin 17. januára 2018 at 10:15 -  Odpovedať

   Váš problém nie je možné posúdiť na diaľku. Odporúčam vám opakovanú konzultáciu s vašim ošetrujúcim lekárom.

 17. PetraPoľáková 4. januára 2018 at 8:48 -  Odpovedať

  Dobrý deň,
  chcela by som poprosiť o radu ohľadom môjho ,3,5 ročného syna.Stále ma oslabenu imunitu a do mesiaca aj niekolkokrát nachladený alebo chorý.Často chorý začal byť az po nástupe do školky. Berie aerius na odporučanie lekárky a imunoglukan.Chcela by som poprosit aké vaše prípravky by ste mu odporučili.

  • admin 17. januára 2018 at 10:15 -  Odpovedať

   Na podporu imunity a celkové posilnenie je pre vášho syna vhodný Betavital v dávke pol kávovej lyžičky 2x denne a Imuno C komplex v dávke 1 tabl. denne (preventívne), pri akútnych ťažkostiach počas liečby 2 tabl. denne. Na zlepšenie výživy môžte pridať aj náš Multivitamín ovocný tekutý koncentrát.

 18. Mária 23. novembra 2017 at 12:00 -  Odpovedať

  Dobrý deň prajem, zaujímalo by ma celkové percento ovocných štiav v Multivitamínovom sirupe pre deti značky Klas. Ďakujem pekne 🙂

  • mojezdravie 26. novembra 2017 at 22:19 -  Odpovedať

   Multivitamín extrakt nie je obyčajná zriedená ovocná šťava. Je to koncentrát. Je zložený zo zložiek v rôznej forme, prášok, sušina, mrazené. Percentuálne by to boli stovky %. Podrobnosti nájdete na stránke:
   https://www.klas-shop.sk/produkt/multivitamin-extrakt-tekuty/
   Kliknite si pod obrázkom na záložku Etiketa, je tam podrobné zloženie na objem 5ml, čo zodpovedá približne jednej čajovej lyžičke multivitamínu.

 19. Lujza 20. novembra 2017 at 19:14 -  Odpovedať

  Dobrý deň chcela by som sa informovať, ktorý z produktov je pre mňa vhodný. Mám 26 rokov. Už vyše roka sa snažíme s manželom o dieťa. V maternici mam 6 milimetrový polyp. Bývam často chorá aj tri krát do mesiaca. Pracujem v materskej škole.
  Manžel má problém s krvou. Má málo bielych krviniek a veľa železa. Je celiatik. Ďakujem za odpoveď.

  • mojezdravie 26. novembra 2017 at 22:40 -  Odpovedať

   Takto postavená otázka je veľmi komplikovaná a nie je možné na ňu dať serióznu odpoveď. ide o niekoľko problémov, ktoré spolu vôbec nemusia súvisieť, nemusia (ale samozrejme môžu) mať vplyv na vašu snahu o otehotnenie. V každom prípade je nutné poradiť sa s lekárom a využiť možnú diagnostiku. Vylúčiť napr. z problému manžela je pomerne jednoduché.
   Z prípravkov by sme vám odporučili pozrieť sa na ImunoC, Betavital a Acidophilus, u manžela Imuno C, Acidophilus a enzýmy Super Bromelain + Papain.

 20. Erika 14. novembra 2017 at 22:00 -  Odpovedať

  Dobry den prosim vas kde si mozem kupit lieky na vasej stranke?Nikde to nemozem najst.Dakujem

  • mojezdravie 14. novembra 2017 at 22:42 -  Odpovedať

   Pekný deň prajem, pri každom prípravku je červeným písmom uvedené: Prípravok môžete kúpiť v našom internetovom obchode. Stačí na to kliknúť a budete presmerovaná do obchodu.
   Odkaz Vás presmeruje sem: https://www.klas-shop.sk/produkty/
   Rovnako v hornom a tiež v dolnom menu je odkaz „obchod“. Kliknutím sa tiež dostanete na uvedenú stránku.
   V každom prípade sa ale nad Vašim príspevkom zamyslíme. Ďakujeme za podnet.

1 15 16 17

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

15.07.2024 ... má meniny Henrich
16.07.2024 ... má meniny Drahomír, Rút
17.07.2024 ... má meniny Bohuslav
18.07.2024 ... má meniny Kamila
19.07.2024 ... má meniny Dušana
20.07.2024 ... má meniny Iľja, Eliáš
21.07.2024 ... má meniny Daniel

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: