zdravie

Ako zatočiť s jarnou únavou

0 166
Milan Peterka, zdravotný poradca

Zbavte sa únavy, telesného a duševného vyčerpania

Dodajte svojmu telu vitamíny a minerálne látky

 

Po zime je naše telo ešte mrzuté, oslabené, celé boľavé a do istej miery unavené. Je teda najvyšší čas na jarné upratanie nášho organizmu a doplnenie dostatku vlahy, živín a energie, aby mohol zase prospievať po celý rok.

 

Niektorí ľudia môžu pozorovať v tomto období tzv. jarnú únavu, ktorá môže komplikovať bežný život. Jedná sa v podstate o zvýšenú únavnosť, stratu výkonnosti, zvýšenú potrebu spánku či duševné a telesné vyčerpanie. Niektorí jedinci môžu tiež registrovať problémy s bolesťami hlavy či závraťou, dokonca i ľahko zvýšené teploty alebo svalovú stratu výkonnosti. Príčinou tohto stavu môže byť prechod zo zimného do jarného obdobia, nedostatok vitamínov či minerálnych látok, znížená odolnosť voči stresu, ale aj iné infekčné či autoimunitné choroby.

 

Preto by sa nemala zvýšená únava a vyčerpanosť organizmu podceňovať. Prírodná medicína dokáže veľmi dobre stavy únavy a vyčerpanosti ovplyvniť.

 

Základným kameňom je zvýšenie príjmu vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú v tomto období veľmi dôležité, rovnako tak ako pravidelné cvičenie či len obyčajné ranné strečingové pretiahnutie sa, ktoré prospieva rozprúdeniu energie.

 

Ako si teda pomôcť prípravkami firmy KLAS?

 

Prírodné prípravky firmy Klas sa nám pri príznakoch jarnej únavy priamo ponúkajú.

 

V praxi dosahujem veľmi dobré výsledky s niekoľkými prípravkami a to hlavne s LKVB6, Quatrom Klas, Multivitamínmi s minerálmi a enzýmami, Imuno C komplexom a Betavitalom.

 

Jednotlivé prírodné prípravky môžeme používať samostatne alebo v kombináciách, ktoré sa indikujú pri viacerých problémoch naraz.

 

LKVB6 je ideálnym prírodným prípravkom, ktorým si dôkladne vyčistíme organizmus a pritom naštartujeme mnohé regeneračné a metabolické pochody.

Vďaka jeho pozitívnym účinkom na činnosť pečene sa budeme cítiť zase v kondícii. LKVB6 má aj iné prednosti, napr.. posilňuje trávenie s tým, že zlepšuje vstrebateľnosť jednotlivých vitamínov a minerálnych látok resp. upravuje acidobazickú rovnováhu späť do normálneho stavu. Základné dávkovanie LKVB6 pri spozorovaní únavy je 3x denne jedna tableta 15 min. pred jedlom. Odporúčam výdatne zapíjať pramenitou vodou cca 250 ml.

 

Quatro Klas je špičkovým prírodným prípravkom, ktorý do organizmu doplňuje energiu na bunečnej úrovni. Quatro Klas zohraje najvýraznejšiu úlohu pri únave a únavovom syndróme. Vďaka skvelému zloženiu (koenzým Q10, sibírsky ženšen, ginkgo biloba a vitamín E) navodzuje v organizme príliv tvorivej energie, odstraňuje chmáry na duši, navodzuje pocit mladosti a sviežosti. Quatro Klas rozprúdi doplnenú energiu po tele a vďaka špecifickým mechanizmom ju uplatní tam, kde najviac potrebná. Navyše sa podieľa na regenerácii organizmu a znižuje negatívny dopad uponáhľaného životného štýlu.

Quatro Klas odporúčam dávkovať pri únave a príznakoch, ktoré únavu sprevádzajú, vo zvýšenej dávke 3x denne jednu tabletu 15 min. pred jedlom s tým, že večernú dávku je nutné užiť do 17 hod.

 

Multivitamíny s minerálmi a enzýmami sú vhodné pri hocakom úbytku energie, zvlášť v jarných mesiacoch. Multivitamíny s minerálmi e enzýmami odporúčam dávkovať pri únave 2x denne jednu tabletu 15 min. pred jedlom.

 

Betavital je veľmi účinným prírodným prípravkom, ktorý odstraňuje únavu a s tým spojené príznaky. Pri únave, ktorá je spôsobená nedostatkom červených krviniek by iste nemal chýbať. Je tiež dôležitý pri infekčných a iných ochoreniach, ktoré sa prejavujú únavou. Obsahuje široké spektrum vitamínov a minerálnych látok, ktoré sa v organizme veľmi rýchlo a kvalitne vstrebávajú. Mimo iného je vhodný pre deti. Betavital obyčajne dávkujeme 3x denne jednu čajovú lyžičku 30 min. pred jedlom do nápoja resp. priamo do úst.

 

Imuno C komplex je výborným pomocníkom pri mnohých rozličných zdravotných problémoch, najviac však pri zníženej obranyschopnosti (imunite). Jeho účinky budeme využívať pri vírových resp. bakteriálnych ochoreniach, ktoré potom môžu prechádzať do chronickej únavy. Imuno C komplex znižuje subfebrílie (ľahko zvýšené teploty), ktoré môžu sprevádzať únavový syndróm. Imuno C komplex dávkujeme väčšinou 3x denne jednu tabletu 30 min. pred jedlom.

 

Vhodné kombinácie prírodných prípravkov

 

Z vhodných kombinácií by som chcel uviesť dve základné. Podľa zdravotného stavu je ale možné kombináciu pozmeniť a prispôsobiť tak potrebe každého jedinca.

 

Štandardná kombinácia

Quatro Klas 1 – 0 – 1 tabl. 15 min. pred jedlom, LKVB6 v dávke 1 – 1 – 1 tabl. 15 min. pred jedlom a Multivitamíny s minerálmi a enzýmami v dávke 1 – 0 – 1 tabl.. 15 min. pred jedlom.

 

Zosilnená kombinácia

Quatro Klas v dávke 1 – 1 – 1 tabl. pred jedlom, LKV6 v dávke 1 – 0 – 1 tabl. pred jedlom, Betavital v dávke 2 x denne jednu čajovú lyžičku 30 min. pred jedlom a Imuno C komplex v dávke 1 – 0 – 1 tabl. 30 min. pred jedlom.

 

Prajem krásne jarné dni.

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

04.03.2024 ... má meniny Kazimír
05.03.2024 ... má meniny Fridrich
06.03.2024 ... má meniny Radoslav, Radoslava
07.03.2024 ... má meniny Tomáš
08.03.2024 ... má meniny Alan, Alana
09.03.2024 ... má meniny Františka
10.03.2024 ... má meniny Bruno, Branislav

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

  • Dominika Poradňa
    Dobrý deň, mám 35 rokov a som tehotná, chcem sa spýtať či možem brať Multivitamíny s vitamínmi a enzínmi. Ďakujem…

Reklama: