zdravie

Ako vybabrať s cholesterolom

0 346
Milan Peterka, zdravotný poradca

 

Zbavte sa vysokého cholesterolu, chráňte sa pred aterosklerózou.

Podporte metabolizmus tukov, znížte ich hladinu v krvi

Po Vianociach som v mojej súkromnej praxi zaznamenal zvýšený príliv klientov, ktorých trápia rôzne tráviace problémy a zvýšená hladina cholesterolu v krvi. A práve na cholesterol by som chcel viacej poukázať, pretože prírodné prípravky firmy KLAS dokážu tento problém mimoriadne efektívne riešiť. O cholesterole toho bolo už povedané mnoho a preto asi nemá význam ho podrobne popisovať. Napriek tomu si myslím, že na niektoré jeho vplyvy, tak kladné ako aj záporné, je stále nutné poukazovať.

 

Čo je cholesterol

Komplexný lipid (druh tuku), ktorý patrí do skupiny sterolov. Nachádza sa v živočíšnych potravinách. Naše telo si h vie vyrobiť v pečeni. Cholesterol je dôležitý stavebný kameň v stenách našich buniek a tvorí izolačnú vrstvu nervových buniek. Okrem toho patrí k základným substanciám rôznych hormónov, ktoré zase riadia procesy metabolizmu a ovplyvňujú imunitný systém. Navyše je cholesterol základnou substanciou vitamínu D a je potrebný k produkcii žlčových kyselín.

 

Dobrý a zlý cholesterol

V krvi nám cholesterol prenáša tzv. lipoproteiny HDL (dobrý) a LDL (zlý).

HDL odstraňuje cholesterol z tkaniva do pečene, odkiaľ je potom transportovaný a vylúčený do žlči. HDL má tiež antioxidačné účinky.

 

Veľa LDL a ateroskleróza

LDL a jeho vysoká koncentrácia v krvi je spojená s vysokou hladinou cholesterolu v krvi a značne urýchľuje rozvoj aterosklerózy.

A práve ateroskleróza (artérioskleróza) trápi rad pacientov, na jej rozvoji sa vysoká hladina cholesterolu podpisuje. Do cievnych stien sa ukladajú tukové látky (aterómy), v dôsledku čoho cieva stráca svoju pružnosť a postupne dochádza k jej zužovaniu a potom k ischémii (nedokrvenosti). Najnápadnejšie potom bývajú tieto zmeny na venčitých tepnách srdca (ischemická choroba srdca) a potom na mozgu, ľadvinách či dolných končatinách.

 

Liečba a prípravky

Ako som už naznačil, cholesterol si jednak tvoríme v organizme a ďalej si ho do tela privádzame stravou. Pre úspešnú liečbu vysokej hladiny cholesterolu v krvi je nutné pozmeniť stravovacie zvyklosti podľa zásad zdravej výživy, zvýšiť príjem vlákniny a zaradiť do denného harmonogramu zvýšenú pohybovú aktivitu.

Za veľmi prospešné považujem užívanie našich prírodných prípravkov v kombinácii s niektorými bylinkami. Tie najúčinnejšie sa Vám pokúsim predstaviť.

 

LKVB6 nasadzujem v praxi ako základný prírodný prípravok pre riešenie vysokej hladiny cholesterolu, ktorý začína účinkovať už po 14 dňoch užívania. LKVB6 veľmi výrazne zasahuje do metabolizmu tukov. Tuky dokáže rozpúšťať a bráni škodlivému LDL v jeho negatívnej funkcii. Chráni pečeň, cievny systém, zabraňuje hnilobným procesom v čreve a podporuje trávenie. Preventívne a liečebne pôsobí proti srdečným cievnym chorobám, vysokému tlaku a obezite. LKVB6 obvykle dávkujeme 3x denne jednu tabletu pred jedlom.

 

Klíčkový olej s vitamínmi obsahuje nenasýtené mastné kyseliny. Napomáha metabolizmu nasýtených tukov, znižuje škodlivé LDL, je prevenciou proti ateroskleróze, vysokému krvnému tlaku a tvorbe krvných zrazenín. Klíčkový olej s vitamínmi vhodne doplňuje LKVB6. Obvykle ho dávkujeme 3x denne jednu kapsulu pred jedlom.

 

Cesnak a Petržlen pomáha znižovať vysokú hladinu tuku v krvi. Má vplyv na tvorbu žlči. Pôsobí proti vysokému tlaku a ateroskleróze. Cesnak a Petržlen dávkujeme obvykle 3x denne jednu tabletu pred jedlom.

 

Základnou kombináciou pri vysokom cholesterole v krvi je práve kombinácia LKVB6, Klíčkového oleja s vitamínmi a Cesnaku s Petržlenom. Prírodné prípravky je možné užívať tak samostatne, ako v kombinácii, ktorá je podľa môjho názoru najúčinnejšia. Väčšina pacientov reaguje na liečbu do troch mesiacov a väčšina ju toleruje dobre. Prírodné prípravky nemajú žiadne vedľajšie účinky, čo užívatelia vždy vítajú. Za vhodné bylinky, ktoré môžeme používať k zapíjaniu našich prípravkov, považujem danshen (šalvěj červenokořenná), rozrazil, stavikrv vtáčí, lingzhi (lesklokorku) či púpavu alebo jablečník.

 

Prajem pevné zdravie s prípravkami.

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

18.06.2024 ... má meniny Vratislav
19.06.2024 ... má meniny Alfréd
20.06.2024 ... má meniny Valéria
21.06.2024 ... má meniny Alojz
22.06.2024 ... má meniny Paulína
23.06.2024 ... má meniny Sidónia
24.06.2024 ... má meniny Ján

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: