zdravie

Jarný a letný problém – ALERGIE

0 356
Pavel Štěpka

Príčina nie je mimo telo

Pohľad na alergiu z hľadiska celostnej medicíny.

Celostná medicína nevidí príčinu alergií v účinku kvetín, zvierat alebo prachu. Tieto javy tu boli od nepamäti. Príroda je neoddeliteľnou súčasťou ľudského života. Príčinou alergií je podľa celostnej medicíny stav vnútorného prostredia ľudského organizmu. V tele sa nachádza príliš veľa látok, ktoré do neho nepatria. Očistením organizmu mizne celá rada chorôb.

Nepotlačovať len prejavy

Alergia môže okrem zjavných problémov ako je nádcha, zápal spojiviek, žihľavka, dýchacie problémy alebo ekzém, prinášať aj rad problémov skrytých. Jedná sa hlavne o úzkosti, depresie či podráždenosť agresivitu. Alergia na potraviny zhoršuje činnosť zažívacieho ústrojenstva a je príčinou niektorých zápalov čriev. Tým sa významne oslabuje imunita celého organizmu čo môže spôsobovať celý rad ďalších zdravotných ťažkostí. Alergia je teda problémom celého organizmu a nie iba postihnutého orgánu. Ak uveríte televíznej reklame, ktorá tvrdí kvapnite si do nosa a do očí naše zázračné kvapky a máte po alergii„,tak sa alergia zrejme ešte zhorší, nehovoriac o vedľajších účinkoch zázračných“ kvapiek. Potlačíte totiž iba prejav ale príčiny sa nedotknete. Je to asi ako by ste nepolievali strom a keď by začal chradnúť, kúpili by ste drahé hnojivo a začali ho na strom striekať. Myslíte, že by to pomohlo?

Ako sa alergie zbaviť

Keďže alergia je problém, ktorým dnes trpí značná časť populácie, ľudia sa často pýtajú aký prípravok f. Klas by ich alergie zbavil. Tu je nutné podotknúť, že akýkoľvek prípravok hrá vždy rolu pomocníka a niekedy veľmi zdatného. Značná časť zodpovednosti za vyliečenie ale je na človeku samotnom a jeho snahe zmeniť veľa svojich zvykov a stereotypov. Keďže kvalita tráviaceho okruhu a hlavne čriev ovplyvňuje do značnej miery aj alergie je potrebné použiť prípravok, ktorý pozitívne pôsobí na túto oblasť. Stojí za povšimnutie, že takmer každý z prípravkov f. Klas ovplyvňuje priamo funkcie črevného prostredia (iba pri oleji z obilných klíčkov možno hovoriť o nepriamom pôsobení).

Čo na akútne prejavy alergie

Nemalo by zmysel tu vymenovávať princípy pôsobenie jednotlivých prípravkov (tie popísané v letákoch). Chcem tu len upozorniť, že prípravok LKVB6 veľmi dobre pôsobí aj na vyššie zmieňované akútne prejavy alergií ako pálenie očí, nosa, vyrážky, ekzémy, únava apod. Dve tablety denne. Jedna ráno a jedna tableta na poludnie veľmi často od týchto nepríjemností pomôžu.

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

23.04.2024 ... má meniny Vojtech
24.04.2024 ... má meniny Juraj
25.04.2024 ... má meniny Marek
26.04.2024 ... má meniny Jaroslava
27.04.2024 ... má meniny Jaroslav
28.04.2024 ... má meniny Jarmila
29.04.2024 ... má meniny Lea

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

  • Dominika Poradňa
    Dobrý deň, mám 35 rokov a som tehotná, chcem sa spýtať či možem brať Multivitamíny s vitamínmi a enzínmi. Ďakujem…

Reklama: