zdravie

Športom k trvalej invalidite?

0 497

Športovci sa už dnes prakticky nezaobídu bez užívania prírodných prípravkov. Prírodné prípravky napomáhajú urýchleniu regenerácie organizmu po tréningu a po podaní športového výkonu. Navyše zlepšujú a urýchľujú liečbu všetkých športových úrazov.

 

Otázku prečo prípravky prírodné a nie syntetické má už väčšina z nás zodpovedanú. Predsa len veľmi stručne… Akýkoľvek vitamín, minerálny prvok, enzým či inú potrebnú látku dokáže náš organizmus vstrebať len pri súčasnom využití ďalších vitamínov, minerálov, bioflavonoidov a ďalších látok. Ak ich dodáme v izolovanej forme, sú našim organizmom buď veľmi zle využiteľné alebo v horšom prípade narušia stávajúcu rovnováhu. Typickým príkladom je výborný prírodný betakarotén, ktorý je v syntetickej forme karcinogénny. Syntetická liečba má svoje opodstatnenie tam, kde vedľajšie nepriaznivé účinky sú zanedbateľné voči vyriešeným zdravotným problémom, čo pri prevencii nemôže platiť.

 

Znížená imunita, neustále prechladenia, časté drobné úrazy, únava, zlá odolnosť voči stresom. Organizmus športovca je voči bežne fungujúcemu organizmu nadmieru zaťažovaný, čo sa bez dodržiavania životosprávy závislej aj od druhu športu, jeho špecifikách a forme tréningu môže skôr či neskôr vypomstiť. Nechceme predsa, aby sme boli dôkazom pravidla „športom k trvalej invalidite“. Je teda nutné dopĺňať mnohé minerály, vitamíny a enzýmy vo forme potravín alebo vo forme prírodných prípravkov. K tomu pridať rehabilitáciu, masáže a ďalšie tak, aby výsledkom bola zvýšená imunita, zlepšená výkonnosť, výdrž a odolnosť organizmu proti zraneniam, úrazom a chorobám.

 

Rôzne svalové problémy, kŕče, bolesti chrbta, kĺbov, zlomeniny stavcov, podvrtnutia, narazenia, natrhnutia svalov, komplikované zlomeniny, tržné rany, otrasy mozgu, kolapsy, dehydratácie. Výpočet možných zranení a úrazov určite nie je kompletný. Športovci môžu využívať rôzne prípravky za účelom predchádzania zdravotných problémov a úrazov, urýchlenia liečby pri zranení, zlepšenia regenerácie po tréningu, resp. po športovom výkone.

 

Následne si predstavíme potravinové doplnky úspešne využívané športovcami.

 

Balancer Klas (zloženie: protykin, chlorella, púpava, ostropestrec, alfa – lipoová kyselina, L – taurin, L – glycin a L – ornitin) – prípravok podporuje regeneráciu organizmu, obsahuje silné antioxidanty a aminokyseliny, ktoré organizmus športovca potrebuje

Imuno C komplex (zloženie: vitamín C s predĺženým uvoľňovaním po dobu 8 hodín, rutín, quercetin, citrusové bioflavonoidy a výťažok zo šípok) – prípravok zamedzuje nachladeniu a zvyšuje imunitu organizmu. Jeho využitie ocení športovec v dobe chrípkových epidémií. Aktívne podporuje imunitný systém a zabraňuje výskytu infekcie. Prípravok tiež odstraňuje únavu a podporuje tvorbu kolagénu a hojenie všetkých poranených tkanív. Imuno C komplex patrí medzi základné prípravky, ktoré by mali užívať športovci.

 

Quatro Klas (zloženie: vitamín E, ženšen, gingo biloba a koenzým Q10) – prípravok je  vhodné brať pred a po športovom výkone. Významne urýchľuje regeneráciu organizmu po športovom výkone. Pôsobí proti vyčerpaniu organizmu a kompenzuje kyslíkový dlh. Účinne odstraňuje kyselinu mliečnu. Doplňuje antioxidanty a vyrovnáva a zlepšuje psychiku čím zvyšuje odolnosť voči stresu.

 

Super Bromelain + Papain (zloženie: proteolytické enzýmy z ananásu a papáje) – prípravok použijeme pri všetkých športových úrazoch a zraneniach. Podporuje hojenie a regeneráciu organizmu. Tento prípravok používame všade tam, kde potrebujeme rýchle zahojiť zranenie. Urýchľuje liečbu a športovca vráti v rýchlej dobe do obvyklého režimu.

 

Osteo Klas (zloženie: glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápnik, horčík a fosfor) – prípravok podporuje a vyživuje kĺby. Predchádza degeneratívnym zmenám na kĺboch a urýchľuje liečbu všetkých kĺbových problémov. Podporuje a regeneruje chrupavku kĺbov, zlepšuje ich výživu, napomáha správnemu hojeniu kĺbov, väzív, šliach, svalov a odstraňuje bolesť.

 

Multivitamíny s minerálmi a enzýmami – ktoré športovec potrebuje neustále do organizmu doplňovať. Jedinečne bohatá a vyvážená paleta vitamínov, minerálov a stopových prvkov k posilneniu a regenerácii organizmu, navyše obohatená o bioflavonidy, bromelain, papain a beta karotén. Unikátna chelátová väzba zabezpečuje vynikajúcu využiteľnosť a vstrebateľnosť.

 

Klíčkový olej s vitamínami A, E, C – je bohatým prírodným zdrojom vitamínov A, C a E, nenasýtených mastných kyselín (vit. F), mnohých minerálov, stopových prvkov, estrogénu, octacosanolu, atď. Výrazne zvyšuje fyzickou výkonnosť a vytrvalosť. Chráni bunky pred voľnými radikálmi. Pôsobí na celkové ozdravenie organizmu a všestranne predlžuje mladosť.

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

18.06.2024 ... má meniny Vratislav
19.06.2024 ... má meniny Alfréd
20.06.2024 ... má meniny Valéria
21.06.2024 ... má meniny Alojz
22.06.2024 ... má meniny Paulína
23.06.2024 ... má meniny Sidónia
24.06.2024 ... má meniny Ján

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: