zdravie

Opaľovanie s betakaroténom

0 1068
Hrivňák Dušan, Ing.

 

Betakarotén je popri opaľovacích krémoch výborným doplnkom na ochranu pokožky. Je dôležitým provitamínom, ktorý je v ľudskom tele pretváraný na vitamín A . Ako jeden z významných antioxidantov pôsobí ako ochrana pred fotooxidáciou, pretože potláča negatívny vplyv voľných kyslíkových radikálov ktoré vznikajú pri opaľovaní a ktoré sú považované za jeden z faktorov vzniku rakoviny. Uchováva sa v pokožke čím ju nielen chráni pred slnkom a spálením, ale aj zafarbuje pekne do bronzova. Pomáha takto brániť pokožku pred škodlivými slnečnými účinkami a zároveň nám zabezpečí pekné zafarbenie, ktoré má ešte naviac pri ďalšom užívaní betakaroténu aj omnoho väčšiu trvácnosť.

Ďalej chráni pokožku pred predčasnou tvorbou vrások, ukľudňuje pleť, prospieva očiam, chráni organizmus pred vplyvmi znečisteného životného prostredia. Pôsobí preventívne proti rozvoju kardiovaskulárnych ochorení. Má stimulačný efekt na imunitný systém.

Vitamín A je synergický a pracuje spoločne v kombinácii s komplexom vitamínov B, C, E, vápnikom a fosforom.

Prirodzeným zdrojom betakaroténu sú mrkva, petržlenová vňať, listová zelenina, cvikla, čerešne, „žlté“ ovocie, vajcia, mliečne produkty, …

Na vstrebanie sa akéhokoľvek vitamínu sú potrebné ďalšie vitamíny a podporné látky, ktoré musíme organizmu dodať súčasne. V opačnom prípade prudko klesá využiteľnosť dodaného vitamínu a zároveň tým, že pri vstrebávaní má dodaný vitamín snahu si svojich pomocníkov zobrať, nastáva nedostatok týchto látok a narušenie rovnováhy.

 

Multivitamín Klas z našej ponuky obsahujú až 3mg betakaroténu v 1 tabl., a zároveň sú zárukou maximálnej možnej vstrebateľnosti bez vedľajších nežiaducich efektov. Obsahujú okrem vitamínov aj minerály, bioflavonoidy a enzýmy. Zlatá medaila nezávislého amerického laboratória hovorí, že chelátové väzby v týchto multivitamínoch sú na najvyššej možnej úrovni, aká sa dá v súčasnosti dosiahnuť. Využiteľnosť ľudským organizmom je takto až niekoľkonásobná a úplne napodobňuje prírodné procesy. Betavital je šetrným spôsobom získaný extrakt z červenej repy a mrkvy (prirodzené zdroje betakaroténu) obsahujúci maximálne množstvo biologicky účinných látok, predovšetkým betanínu. Má vysoko antioxidačné vlastnosti a priaznivo pôsobí proti voľným radikálom. Betavital firmy Klas je preto výborným prípravkom, ktorý pomáha predchádzať mnohým chorobám, najmä srdca, ciev a zhubnému bujneniu. Účinky extraktu sú zosilnené naviac pridaným vitamínom C, rutínom a betakaroténom, ktoré synergicky zvyšujú účinky samotného extraktu

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

15.07.2024 ... má meniny Henrich
16.07.2024 ... má meniny Drahomír, Rút
17.07.2024 ... má meniny Bohuslav
18.07.2024 ... má meniny Kamila
19.07.2024 ... má meniny Dušana
20.07.2024 ... má meniny Iľja, Eliáš
21.07.2024 ... má meniny Daniel

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: