zdravie

Zdravé črevá

0 1213
Milan Peterka, zdravotný poradca

 

Fungujú vaše črevá správne?

Črevný systém a jeho správna funkcia sú pre ľudské zdravie nesmierne dôležité. Veľmi často sa stretávame s rôznymi črevnými problémami ako je zápcha, riedka stolica, zápaly, nádory ale aj parazity, plesne a kvasinky, najmä Candida albicans. Všetky črevné problémy spolu viac či menej súvisia. Na črevné choroby môžeme pozerať aj cez iné orgánové či tkanivové sústavy. Veľmi často pozorujeme pri ochorení čriev rôzne ekzémy, bolesti hlavy, oslabenie imunitného systému či intoxikáciu organizmu. Narušenie normálnej črevnej funkcie môže tiež vychádzať z vyšších poschodí tráviacej sústavy. Mám tým na mysli zhoršené natrávenie (preslinenie) potravy už v dutine ústnej, žalúdku či trebárs pri onemocnení pečene a žlčníka alebo pankreasu. Z tohto pohľadu vidíme, že celý tráviaci aparát spolu komunikuje a navzájom ovplyvňuje nielen seba, ale aj celý náš organizmus.

 

Čo naše črevá ovplyvňuje

Na naše čreva pôsobí negatívne mnoho vonkajších vplyvov. A to najviac nepravidelná strava (pracovné obedy, neskoré večere či absencia raňajok), nezdravá strava (údeniny, bravčové mäso, konzervanty…), nedostatok vlákniny a nedostatočný pitný režim. Neblaho pôsobí stres (nadmerný a často sa opakujúci), nedostatok pohybu (sedavé zamestnanie a naša lenivosť) a nesprávna liečba (zle indikovaná liečba tak prírodná ako aj chemická) či niektoré druhy liekov (antibiotiká, diuretiká, antireumatiká, antikoncepcie). Tieto faktory skôr či neskôr zanechávajú v črevách a vlastne v celej tráviacej sústave neblahé následky a nahrávajú tak vzniku rozličných zdravotných problémov.

 

Ako si teda napraviť črevný aparát?

Základným kameňom bude už tradične úprava stravovacích návykov, zvýšenie príjmu tekutín a dostatok vlákniny. Zapojíme tiež pohybovú aktivitu s pravidelnými masážami brušnej dutiny v smere hodinových ručičiek a doprajeme si tiež trochu relaxácie v priebehu každodenného zhonu.

 

Prírodné prípravky KLAS musia spĺňať tieto účinky:

a) upraviť a harmonizovať črevnú mikroflóru blahodarnými probiotickými baktériami (Super Acidophilus plus 6 miliárd)

b) rozhýbať črevnú peristaltiku a odstrániť jedovaté a toxické látky (LKVB6)

c) zlikvidovať plesne a kvasinky (Cesnak a Petržlen a Balancer Klas)

d) odstrániť či znížiť zápalový proces (Super Bromelain + Papain, Super Acidophilus plus 6 miliárd a Balancer Klas)

e) zvlhčiť črevo (Balancer Klas)

f) harmonizovať trávenie (Super Bromelain + Papain, LKVB6, Super Acidophilus plus 6 miliárd či Balancer Klas)

 

Obvyklou kombináciou preto môže byť LKVB6 v dávke 1 – 0 – 1 tabl. pred jedlom, Super Acidophilus plus 6 miliárd v dávke 1 – 1 – 1 kaps. nalačno a Super Bromelain + Papain v dávke 1 – 0 – 1 tabl. s jedlom.

 

Pri plesniach a kvasinkách v črevách môžeme využívať Balancer Klas 1 – 0 – 1 tabl. pred jedlom, Super Acidophilus plus 6 miliárd v dávke 1 – 1 – 1 kaps. nalačno a Cesnak a Petržlen v dávke 1 – 1 – 1 tabl. pred jedlom.

 

Pri zápalových ochoreniach použijeme Super Acidophilus plus 6 miliárd v dávke 1 – 1 – 1 kaps. nalačno, Super Bromelain + Papain v dávke 1 – 0 – 1 tabl. nalačno a Balancer Klas v dávke 1 – 0 – 1 tabl. pred jedlom.

 

Prajem pevné zdravie.

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

15.07.2024 ... má meniny Henrich
16.07.2024 ... má meniny Drahomír, Rút
17.07.2024 ... má meniny Bohuslav
18.07.2024 ... má meniny Kamila
19.07.2024 ... má meniny Dušana
20.07.2024 ... má meniny Iľja, Eliáš
21.07.2024 ... má meniny Daniel

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: