zdravie

Posilnenie imunity

0 114
Milan Peterka, zdravotný poradca

 

Zbavte sa chrípky a nachladenia, nedajte vírusom šancu

Zvýšte svoju obranyschopnosť a prospejte celému organizmu

Napriek tomu, že sme len v polovici jesenných dní, zima sa už na mnohých miestach výrazne prihlásila o slovo. Počasie je v túto dobu sychravé, vlhké, chvíľu teplé, potom zase mrazivé a náš organizmus sa musí vedieť týmto zmenám prispôsobiť. Nemusím snáď pripomínať, že čas jesene je časom nachladenia, kašľa, únavy.

 

Útok baktérií a vírusov

Baktérie či vírusy sa šíria omnoho lepšie než v akomkoľvek inom ročnom období a nakaziť sa potom od druhého človeka nie je žiadny problém.

 

Najviac snáď dochádza k prenosu kvapôčkovej infekcie v pracovnom kolektíve, v autobuse, v čakárni u lekára, ale aj v materských škôlkach a školách. Stačí jeden nemocný človek, aby nakazil hneď niekoľko jedincov naraz.

 

Malé deti a starší ľudia sú k týmto infektom obzvlášť náchylní. U detí je to preto, že ešte nemajú plne vyvinutý imunitný systém. U starších ľudí preto, že im chýba dostatok energie, ktorú potrebujú k tomu, aby nad chorobou rýchlo zvíťazili. Situácia je zlá zvlášť u chronicky nemocných pacientov a tiež u ľudí, ktorým správne nefunguje imunitní systém (imunodeficit).

 

Obrana

Myslím si, že nejaké to nachladenie mávame jedenkrát za rok všetci, ináč by to asi nebolo ani normálne. Nič menej prečo si našu imunitu teda obranyschopnosť neposilňovať po celý rok a prečo si neurobiť začiatkom jesene nejakú tu imunitnú kúru, ktorá prospeje celému organizmu. Imunita je totiž zvlášť dôležitá aj v iných situáciách než len v obrane proti nachladeniu a chrípke. Veď už teraz vieme, že za poklesom obranyschopnosti stoja aj iné choroby ako je trebárs rakovina, alergie, autoimunitné choroby alebo aj žalúdočné vredy a či srdečné cievne choroby.

 

Preto jednoznačne odporúčam posilňovať a udržovať náš obranný systém životaschopným.

 

Je celý rad metód ako byť fit a cítiť sa dobre. Pokúsim sa Vám niektoré jednoduché, prirodzené a preverené postupy prezradiť.

 

Stravovanie

Základom je celoročne zdravé stravovanie s obmedzením živočíšnych bielkovín a tukov, mlieka a mliečnych výrobkov, škodlivých konzervačných látok, bieleho cukru a bielej múky. V poslednej dobe sa mi osvedčuje pri imunitných problémoch nasadzovať bezlepkovú stravu, ktorá je aj pre zdravého človeka prínosná a prospešná.

 

Pre rozprúdenie energie – čchi nášho tela sú prioritné raňajky, ktoré by mali byť teplé. V tomto ohľade sa mi v praxi uplatňuje podávať ako prvé ranné jedlo teplú polievku či kašu a nie ako je vo väčšine domácností zvykom studený jogurt z chladničky.

 

V strave ďalej budeme preferovať hojnosť ovocia a zeleniny (pokiaľ možno v biokvalite).

 

Pohyb

Ďalším dôležitým krokom je cvičenie a pohyb. Áno, cvičte viacej pre zdravie, uvidíte, že sa budete cítiť perfektne a vaše telo to ocení. Veľmi dobré cvičenia sú čchi kung, jóga, taichi a tiež päť Tibeťanov. Cvičme pravidelne, len tak sa dostaví blahodarný účinok pohybu na náš imunitný systém. Určíte sa tiež celoročne otužujte, doprajte si masáže a viacej relaxujte.

 

Pomocníci

Samozrejme nezastupiteľnými pomocníkmi sú kvalitné potravinové doplnky našej firmy, o ktorých pozitívnych účinkoch sa už presvedčili nielen mnohí z mojich milých pacientov.

 

Na prípravkoch sa mi páči ich komplexné použitie, ale keď ich správne zacielime na posilnenie imunity a ešte k tomu vyberáme ty pravé, tak skutočne dokážu v organizme urobiť tie pravé zázraky. Vybral som niekoľko prípravkov, ktoré by sa vám mohli hodiť a mali by mať svoje stále miesto vo vašej prírodnej lekárničke.

 

Imuno C komplex je veľkým bojovníkom proti chrípke, nachladeniu, angíne či zápalu priedušiek. Dokáže pri včasnom nasadení nemoc pokoriť. Posilňuje perfektne obranyschopnosť, a preto ho môžeme užívať aj preventívne. Navyše obsahuje mnoho antioxidantov, ktoré pomáhajú aj iným orgánom nášho tela. Pri prvých príznakoch nachladenia dávkujeme obvykle 3x denne jednu či 3x denne dve tablety a užívame do ústupu problému.

 

Betavital je vďačným a chutným pomocníkom pri opakovaných virózach a zápaloch. Nielenže podporuje imunitné reakcie nášho tela, ale tiež lieči mnoho tráviacich problémov a tiež silne doplňuje krv. Jeho výhodou je to, že ho môžu používať aj malé deti. Betavital obvykle dávkujeme 2x či 3x denne jednu čajovú lyžičku nalačno alebo s jedlom.

 

Super Acidophilus plus 6 miliárd je skutočne super, zvlášť u tých najmenších detí. Vďaka ustavičnému blahodarnému vplyvu na črevnú mikroflóru sa z neho stáva prírodný klenot, ktorý nesmie chýbať pri žiadnom imunodeficite a pri súčasnej liečbe antibiotikami. Dávkujeme obvykle 1 až 3 kapsule za deň.

 

Super Bromelain + Papain musíme posudzovať ako prírodný produkt, ktorý môžeme užívať jak pri akútnych tak aj chronických problémoch celého dýchacieho aparátu. Jeho veľkou prednosťou je, že skvapalňuje hlien, ktorý je potom lepšie evakuovaný riasinkovým epitelom dýchacích ciest a týmto jednoduchým počinom podporuje liečbu všetkých dýchacích problémov.

 

Cesnak a Petržlen sa osvedčuje pri zápaloch dýchacích ciest, znižuje recidívu onemocnení a podporuje rýchlejšie uzdravenie organizmu.

 

V prevencii odporúčam užívať akýkoľvek z uvedených prípravkov.

 

Pokiaľ už:

– máme problémy s imunitným systémom (časté opakovanie nachladenia), zvoľte užívanie Imuno C komplexu, Super Acidophilu a Betavitalu.

– nemoc prepukla, používajte Imuno C komplex, Super Bromelain + Papain a Cesnak s Petržlenom.

– užívate antibiotiká, začnite čo najskôr užívať spolu s nimi Super Acidophilus a Super Bromelain + Papain.

 

Verím, že úpravou životného štýlu a pridaním KLAS-áckych prírodných prípravkov podporíte svoju obranyschopnosť a budete zdravší a zdravší.

 

Prajem hodne spokojnosti a krásnu jeseň.

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

18.06.2024 ... má meniny Vratislav
19.06.2024 ... má meniny Alfréd
20.06.2024 ... má meniny Valéria
21.06.2024 ... má meniny Alojz
22.06.2024 ... má meniny Paulína
23.06.2024 ... má meniny Sidónia
24.06.2024 ... má meniny Ján

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

Reklama: